top of page

Kdo jsme?

Jsme registrovaná chovatelská stanice Birem posvátných. Birmy chováme od roku 2006 a naše chovatelská stanice je členem Českého svazu chovatelů koček, který spadá pod mezinárodní organizaci FIFé.

 

Naši rodinu v současné době tvoří můj manžel a já, naše birmičky, jeden zachráněný venkovní kocourek Hugo a fenka Německého ovčáky Honey. Žijeme s našimi Birmičkami v malé vesničce v domě s velkou zahradou, kousek od města Lovosice, které leží na břehu řeky Labe, obklopeni nádherným Českým středohořím.
 

048.jpg

Proč zrovna Birmy?

O NÁS (1).jpg

Možná vás napadne otázka, proč jsme si vybrali právě kočičky plemene Birma. Kvůli jejich jedinečné povaze a úchvatnému zjevu s nádhernýma safírově modrýma očima, kterýma se na vás dokáží zadívat tak, že jim naprosto propadnete. Birmičkám jsme zcela propadli nejen pro jejich okouzlující vzhled, ale zejména pro jejich zcela výjimečnou, přátelskou a nekonfliktní povahu.

 

Birmičky jsou nejen nádherné, ale i velmi klidné a přizpůsobivé kočičky, které jsou velmi závislé na svém člověku. Více si o jejich povaze můžete přečíst na našich stránkách, kde píši z vlastních zkušeností načerpaných ze soužití s nimi. Kouzlu těchto něžných krásek jsme zcela propadli a věnujeme jim maximální péči a lásku. Jsou to hýčkaní a velice rozmazlovaní členové naší rodiny. Jsou chovány společně s námi v našem velkém domě, se spoustou lásky a pozornosti. Žijí s námi jako právoplatní členové naší rodiny a jsou nádhernou součástí našeho každodenního života.

Péče a komfort na prvním místě

Je samozřejmostí, že mají k dispozici odbornou veterinární péči i veškerý domácí komfort a pohodlí, jak se na takové kočičí osobnosti sluší a patří. Velký důraz klademe na jejich kvalitní a vyváženou stravu, krmíme pouze těmi nejkvalitnějšími druhy superprémiových granulovaných krmiv s vysokým podílem masa, raději bez obilovin. Dále pak kvalitními konzervami Monge, Applaws, Brit care, Carnilove či Schesir, nebo kvalitním drůbežím, hovězím, vepřovým,králičím či rybím masem.

068.jpg
152.jpg

Každá z našich kočiček má koťátka maximálně jedenkrát ročně a naše kocourky připouštíme pouze k našim kočičkám, což je z důvodu úzkostlivé péče o jejich zdraví i o zdraví celého chovu. Naším cílem je odchovávat kočičky nejen výstavně a chovatelsky úspěšné, aby co nejvíce odpovídaly standardu tohoto plemene, ale hlavně zdravé a plně socializované, s co nejkvalitnějšími povahovými i charakterovými vlastnostmi Birem. Na zdraví našich kočiček klademe opravdu veliký důraz, všechny naše chovné kočičky i kocourci jsou geneticky testováni na vrozené onemocnění ledvin PKD, doplněné o screening, dále jsou testováni na infekční onemocnění FeLV a FIV, a průběžně je testujeme na další infekční nemoci (mycoplasma spp., chlamydophila f., streptococcus canis). Naše kočičky mají také dělanou pravidelnou koprologii, což je preventivní vyšetření trusu na parazity, jako jsou například nebezpečné Giardie apod. Tím zaručujeme, že se tito parazité v našem chovu nevyskytují. Ti co mají dostatečný věk, což je minimálně 18 měsíců, jsou také echokardiograficky vyšetřeni na dědičné onemocnění srdce HCM a RCM. Koťátka odchováváme pouze od negativně vyšetřených rodičů!!! Všechny naše chovné kočičky i kocourci mají také geneticky otestovanou krevní skupinu. Výsledky negativních vyšetření na dědičná onemocnění PKD, HCM a RCM jsou samozřejmě k nahlédnutí v naší chovatelské stanici.

A proč byste měli chtít Birmičku právě od nás?

U nás máte jistotu, že naše Birmičky skutečně milujeme a že se jim věnujeme s maximální péčí, proto nám jde především o jejich blaho. Dbáme na kvalitu a zdraví chovu. U nás dostáváte ke každému koťátku řádnou kupní smlouvu, kde garantujeme zdraví vámi kupovaného koťátka. Každé naše koťátko odchází do nového domova řádně, tedy dvakrát naočkované, bez vnějších i vnitřních parazitů, očipované a s veterinární prohlídkou ne starší tří dnů před odchodem z domova, garantující dobrý zdravotní stav koťátka. Naše rodinné prostředí zaručuje dobrou výchovu a socializaci koťátek, pokud chcete poznat povahu a chování Birmičky v domácím prostředí, můžete si domluvit návštěvu u nás doma a přijet se na Birmičky podívat.

 

Každé naše koťátko dostává výbavičku do nového domova, také od nás obdržíte rady a doporučení jak o koťátko pečovat a v případě potřeby také nabízíme stálý chovatelský „servis“, což znamená kdykoliv budete cokoliv potřebovat, jsme tady pro vás a naše Birmičky!

045.jpg
bottom of page