top of page

Podmínky prodeje koťátek

Chovatelská stanice by mohla odmítnout prodat kotě nebo kastrovanou kočičku, pokud zjistí nebo předpokládá, že kupující není schopen se o kotě nebo kastrovanou kočičku dobře postarat, nebo pokud má o jejím chovu představy, se kterými se neztotožňujeme, nebo s nimi nesouhlasíme.

  • volné

kotě je volné k prodeji, zájemci jsou vítáni

  • option

tzv.předkupní právo, kotě je předběžně zamluveno, ale není uzavřená kupní smlouva, ani složená záloha na kotě, bereme další zájemce

  • rezervované

kotě je zamluvené, je na ně složena záloha, ale zájemce se ještě může rozmyslet

  • prodané

kotě je prodané, byla uhrazena kupní cena, je podepsaná kupní smlouva

 

Chováme Birmičky protože je milujeme, milujeme je pro jejich jedinečnou a naprosto úžasnou povahu, a ne proto, že si naivně myslíme, že by se na jejich chovu dalo zbohatnout.

Naše kočičky i koťátka jsou hýčkaní členové naší rodiny. Žijí s námi v našem domově se spoustou lásky a pozornosti, a užívají si velmi rozmazlený život. Proto pro naše koťátka vybíráme pouze milující a láskyplné domovy, kde jim bude dopřávána péče, kterou potřebují a kterou si zaslouží, a kde pro ně bude dostatek lásky a pozornosti. Všechna koťátka u nás vyrůstají v láskyplném rodinném prostředí, jsou plně socializovaná, naučená hygieně, jsou vymazlená a nám samozřejmě není lhostejné do jakých podmínek a prostředí odcházejí. Proto si vymiňujeme možnost případné návštěvy a budeme rádi, pokud nás nový majitel bude průběžně informovat o životě našeho odchovanečka. Stejně tak i my nabízíme případnou pomoc, taktéž i začínajícím chovatelům či vystavovatelům, ať už radou či jakoukoliv jinou formou. 

S budoucími majiteli vyžadujeme osobní kontakt, preferujeme osobní návštěvu u nás předem, ještě před zakoupením koťátka, pokud je to možné. Vy si tím prověříte mě jako chovatele i mojí chovatelskou stanici, můžete se mě na cokoliv, co vás zajímá, zeptat a i pro mě je důležité poznat vás, abych si mohla udělat představu do jakého domova by koťátko odcházelo.

Koťátka odcházejí z domova nejdříve ve věku 14 - 16 týdnů, což umožňuje koťátkům dostatek času na dokončení socializace a na přirozený odstav od matky. Také takto máme dostatek času na kompletní očkování a posouzení dobrého zdravotního stavu koťátek po vakcinaci. Koťátka jsou odchovávána dle chovného řádu Českého svazu chovatelů koček a samozřejmě odchováváme koťátka pouze s průkazem původu. Budoucí majitel obdrží smlouvu o prodeji, mezinárodní očkovací průkaz (petpassport) a výbavu pro koťátko. U koťátek prodávaných na mazlíčka je podmínkou kastrace v době jejich pohlavní dospělosti, což je zhruba v jednom roce věku. Požadujeme potvrzení o provedení kastrace. U těchto koťátek prodávaných na mazlíčka, dostane kupující originál průkazu původu až po obdržení potvrzení o kastraci, v jednom roce věku kotěte. 

Koťátka jsou od narození v řádné péči veterináře a při prodeji jsou plně, tedy dvakrát vakcinovaná, několikrát řádně odčervená a očipovaná.

Požadujeme následný kontakt a informace o zdraví a prospívání kotěte, v případě, že se chovatel dozví, že je kotě u nového majitele zanedbáváno, či dokonce týráno, vyhrazuje si chovatel právo k odebrání kotěte zpět. Rozhodne-li se nový majitel kotě z nějakého důvodu prodat, je povinen o tom chovatele informovat a nabídnout mu kotě k odprodeji jako prvnímu tzv. předkupní právo, což je dáno také kupní smlouvou!

"Koťátka neprodáváme pro další obchod, což je vázáno smlouvou, ani takzvaným množitelům, kteří si jednoznačně myslí, že je pro ně kočička vhodným zdrojem příjmů a neohlížejí se na její zdraví ani na chovný řád!!!"

Pokud budete mít zájem o kastrovanou kočičku či kocourka, kterým budete schopni a ochotni nabídnout milující domov a dobrou péči, neváhejte nás kontaktovat. Je možné si dohodnout návštěvu předem, aby jste se mohli přijet podívat a přesvědčit se na vlastní oči, jaká jsou Birmičky úžasná a milá stvoření, a přizpůsobivá i v dospělém věku. 

bottom of page